آموزش کچه برای مبتدیان/ ساخت قلب های کوچک و بانمک + ویدیو

کچه، هنر استفاده از پشم و سوزن در سایزهای مختلف برای ساخت انواع اشکال از گل و میوه و غذا گرفته تا حیوانات طبیعی است. این هنر، برگرفته از هنر کهن نمدمالی است که بر اصل فشرده ساختن بافت پشم و شکل دادن به آن شکل گرفته است. این هنر کهن اما امروز نه برای ساخت پادری و زیرانداز، که برای شکل دادن به عروسک های انسانی و حیوانی فوق العاده طبیعی در دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

وسایل مورد نیاز

  1. زیردستی (همانطور که در ویدیو نمایش داده شده، شما خوبی یک زیردستی را با فرو کردن سوزن در آن متوجه می شوید و صدایی که تولید می کند: به ویدیو دقت کنید) می توانید از اسفنج موجود در بسته بندی وسایل استفاده کنید.
  2. پشم. برای جدا کردن یک تکه پشم، باید این کار را با ملایمت انجام دهید و نه با فشار چون در آن صورت پشم به جای جدا شدن، محکم تر می شود.
  3. سوزن مخصوص کچه و نمد که روی سطح آن سوراخ هایی وجود دارد ( هرچه شماره سوزن بالاتر باشد به معنی بهتر بودن آن است و به ما نتیجه دقیق تر و ظریف تری در کار می دهد.) نکته: نباید سوزن را خیلی عمیق فرو کرد. به صورت ضربه های متوالی غیر عمیق کار را دنبال کنید.

دونوع از سوزن وجود دارد. سوزن با نوک ستاره ای شکل و سوزن با نوک مثلثی شکل

به جای سوزن تک می توانید از حالت مدادی آن استفاده کنید که مجموعه چندتایی از سوزن ها کنار هم هستند. این وسیله برای مبتدیان بهتر و سریع تر است.

نکته: سورن زدن را در یک نقطه خاص متمرکز نکنید و سعی کنید تمام سطح کار را به صورت یکسان سوزن کاری کنید.

لبه های کار را به دقت و به صورت مورب سوزن کاری کنید. لبه های کار را بین انگشتان فشار دهید و سپس دورتادور لبه ها سوزن کاری کنید.

سوزن را با همان زاویه ای که داخل می کنید، خارج سازید چرا که در غیر این صورت احتمال دارد سوزن شما بشکند.

سوزن خود را هیچ گاه با فشار زیاد وارد کار نکنید چون این سوزن ها بسیار ظریف و شکننده هستند.

هروقت کار شما آن قدر محکم و فشرده و متراکم شد که فرو کردن سوزن در آن دشوار بود، می توانید مطمئن باشید که به انتهای کار نزدیک شده اید. سپس در سرتاسر کار با سوزن خود به دنبال قسمت های نرم و شل بگردید و سوزن خود را در سطح و هرکجا که هنوز بافت نرم بود، وارد نمایید.

در انتهای کار نباید رشته های پشم به هیچ وجه در سطح کار شما آویزان و نمایان باشد مگر آن که شما به این نوع رشته های آویزان برای طراحی اندام های حیوان یا شکل خود نیاز داشته باشید.

ساخت قلب های با نمک با پشم و سوزن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *