آموزش کچه برای مبتدیان/ ساخت شکل دایره + ویدیو

کچه، هنر استفاده از پشم و سوزن در سایزهای مختلف برای ساخت انواع اشکال از گل و میوه و غذا گرفته تا حیوانات طبیعی است. این هنر، برگرفته از هنر کهن نمدمالی است که بر اصل فشرده ساختن بافت پشم و شکل دادن به آن شکل گرفته است. این هنر کهن اما امروز نه برای ساخت پادری و زیرانداز، که برای شکل دادن به عروسک های انسانی و حیوانی فوق العاده طبیعی در دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده است.

وسایل مورد نیاز

  1. زیردستی (همانطور که در ویدیو نمایش داده شده، شما خوبی یک زیردستی را با فرو کردن سوزن در آن متوجه می شوید و صدایی که تولید می کند: به ویدیو دقت کنید) می توانید از اسفنج موجود در بسته بندی وسایل استفاده کنید.
  2. پشم. برای جدا کردن یک تکه پشم، باید این کار را با ملایمت انجام دهید و نه با فشار چون در آن صورت پشم به جای جدا شدن، محکم تر می شود.
  3. سوزن مخصوص کچه و نمد که روی سطح آن سوراخ هایی وجود دارد ( هرچه شماره سوزن بالاتر باشد، برای ایجاد اشکال ظریف تر استفاده می شود.) نکته: نباید سوزن را خیلی عمیق فرو کرد. به صورت ضربه های متوالی غیر عمیق کار را دنبال کنید.

ساخت شکل دایره

گلوله ای از پشم برداشته و آن را خوب پوش کنید. سپس آن طور که در ویدیو نمایش داده می شود آن را تا کرده و انتهای آن را با دست نگه دارید. حالا شروع کنید به سوزن زدن. این کار را تا جایی ادامه دهید که بافت پشم متراکم شود و دیگر شل و نرم نباشد. برای ساخت سر عروسک ها، هرچه بافت دایره ابتدایی شما متراکم تر باشد، ایجاد اجزای صورت مثل چشم و دهان بهتر انجام خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *