آموزش بافت گل برجسته همراه با ویدئو

در سلسله آموزش های قلاب بافی سعی داریم با معرفی کار هنرمندان غیر ایرانی، ایده های تازه ای به هنرمندان ایرانی معرفی کنیم. برای حرفه ای شدن در کار بافتنی و آموختن هزاران الگوی بافت خارجی تنها نیاز به آموختن چند اصطلاح و اختصار انگلیسی داریم.

در این ویدئو هنرمند هندی به صورت خیلی واضح و گام به گام بافت گل برجسته زیبایی داخل قابی مربع شکل، آموزش می دهد. با کنار هم قرار دادن این قاب های مربعی می توانید یک پتو یا روتختی بسیار زیبا با گل های برجسته ببافید.

ترجمه و توضیح اصطلاحات و اختصارات قلاب بافی موجود در ویدئو

Ch: chain: زنجیره

Sc: single crochet: بافت پایه کوتاه

Sl: بخیه زدن. کور کردن، بستن بافت

Tr: treble crochet: بافت پایه بلند سه تایی

برای بافت گل برجسته داخل مربع یک حلقه با شش زنجیره می بافیم. دورتادور زنجیره هشت گلبرگ به این صورت می بافیم: یک بافت پایه کوتاه و ۴ زنجیره . گلبرگ آخر را به به پایه آخر متصل کرده و بافت را کور می کنیم. نخ را جدا می کنیم.

با نخ صورتی کار را به این صورت ادامه می دهیم: ۳زنجیره، ۲ بافت پایه بلند ۳تایی، ۳ زنجیره، سپس بافت بسته شود. مجدد یک زنجیره و بافت به حلقه گلبرگ بعدی متصل شود. این الگو را هشت بار تکرار کنید تا ۸ گلبرگ داشته باشید. بافت را بسته و نخ را جدا کنید.

کار را با نخ سبز ادامه می دهیم. بین دو گلبرگ بافت دور سوم را به این صورت ادامه می دهیم: ۴ زنجیره، ۱ بافت پایه کوتاه، ۴ زنجیره. این الگو نیز هشت بار بین هشت گلبرگ تکرار شود. بعد از آن بافت را اینگونه ادامه می دهیم: ۳ زنجیره، ۲ بافت پایه بلند دوتایی، ۳ زنجیره، ۲ بافت بلند دوتایی

در فاصله حلقه بعدی ۳ بافت پایه بلند دوتایی، ۳ زنجیره، ۳ بافت پایه بلند دوتایی، سه زنجیره….

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *