بافت گل سه بعدی با میل قلاب

در ویدیویی که امروز برای شما انتخاب کردیم، هنرمند به آهستگی و با تصویر واضح و مشخص طرز بافت یک گل زیبای سه بعدی درون یک قاب مربعی را آموزش می دهد. در ادامه تعدادی از اختصارات و واژگان تخصصی به کار گرفته شده در ویدئو شرح داده می شود. با فراگرفتن این واژگان دنیایی نامحدود از انواع طرح های قلاب بافی و بافتنی به روی هنردوستان بازخواهد شد.

توضیح واژکان و اختصارات مرتبط با ویدئو:

ch:chain:زنجیره

sl st: slip stich: کورکردن، بستن ، بخیه کردن بافت

sc: single crochet: بافت پایه کوتاه

dc: double crochet: بافت پایه بلند، بافت دوتایی

round: ردیف، دور بافت

توضیح مشروح ویدئو

دور اول: ابتدا یک زنجیره ۴ عددی بزندید و ابتدا و انتهای زنجیره را به هم متصل می کنیم تا یک حلقه شکل بگیرد

دور دوم بافت: یک زنجیره، یک پایه کوتاه، (۳زنجیره، ۴ بافت پایه بلند، برگردید (جهت بافت را تغییر دهید)، ۳ زنجیره، ۴ بافت پایه بلند، مجدد برگردید (جهت بافت را تغییر دهید) و برگردید، ۶ زنجیره، یک پایه کوتاه) * این الگو را هفت بار تکرار کنید تا گلبرگ های گل برجسته شکل بگیرد.

۳زنجیره، ۴ بافت پایه بلند، سپس مجدد برگردید (حهت بافت را تغییر دهید) سه زنجیره، ۴ بافت پایه بلند، مجدد برگردید ( جهت بافت را تغییر بدهید) ۶ زنجیره و سپس بافت را ببندید و نخ را ببرید.

دور سوم: ۱زنجیره، ( ۱ بافت پایه کوتاه، ۲ زنجیره، ۳ بافت پایه بلند، ۳ زنجیره، ۳ بافت پایه بلند، ۲ زنجیره) چهار بار این الگو تکرار شود. سپس بافت را می بندیم.

دور چهارم: ۳ زنجیره، ۲ بافت پایه بلند + ۳ بافت پایه بلند ( ۲ بافت پایه بلند، ۳زنجیره، ۲ بافت پایه بلند) در گوشه

{(۳بافت پایه بلند + ۲ بافت پایه بلند + یک بافت پایه بلند + ۲ بافت پایه بلند+ ۳ بافت پایه بلند)، (۲بافت پایه بلند، ۳ زنجیره، ۲ بافت پایه بلند) در گوشه} این مجموعه بافت ها سه بار دور تا دور گل تکرار می شود و در انتها بعد از سه بافت پایه بلند + دو بافت پایه بلند بافت بسته می شود

دور پنجم: ۳ زنجیره + ۱ زنجیره، ( یک سوراخ را بدون بافت رد می کنیم، ۱ بافت پایه بلند، ۱ زنجیر) ۳ بار تکرار شود.

در گوشه به این صورت بافت بزنید: (۲بافت پایه بلند، ۳ زنجیره، ۲ بافت پایه بلند، ۱ زنجیره) {(۱سوراخ را نبافته رهاکنید، ۱ بافت پایه بلند، یک زنجیره) هفت بار این الگو تکرار شود. در گوشه (۲بافت پایه بلند، ۳ زنجیره، ۲ بافت پایه بلند و یک زنجیره)} سه بار تمام این الگو دورتادور طرح تکرار شود. ( یک سوراخ را نبافته رها کرده، ۱ بافت پایه بلند، ۱ زنجیره) سه بار تکرار شده و در نهایت بافت بسته شود.

دور ششم: ۱ زنجیره، ۱۰ عدد بافت پایه کوتاه، ( ۲ بافت پایه کوتاه، ۲ زنجیره، ۲ بافت پایه کوتاه) در گوشه. {۱۹ بافت پایه کوتاه، (۲بافت پایه کوتاه، ۲ زنجیره، ۲ بافت پایه کوتاه) در گوشه ها } این الگو ۳ بار تکرار شود. در انتهای ردیف مجدد ۹ بافت کوتاه زده و بافت دور شش را هم به اتمام برسانید و کور کنید و سپس یک زنجیره بزندی.

با متصل کردن تعداد زیادی از این گل های برجسته داخل قاب می توانید یک روتختی بسیار زیبا داشته باشید.

امیدوارم از توضیحات و ترجمه استفاده برده باشید.

بافت گل سه بعدی با میل قلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *