بافت گل با قلاب برای سنجاق سر+ تصویر و ویدئو

  • با گل های رنگارنگ کوچک می شه به راحتی سنجاق سرهای متنوع مناسب با رنگ لباس دخترهای کوچو تهیه کرد. در ادامه بافت یکی از قشنگ ترین این گل ها آمده است.
  • آموزش بافت گل با قلاب را به صورت مرحله به مرحله و کامل در این مطلب ارائه می دهیم که با استفاده از این آموزش زیبا و کاربردی می توانید انواع گل های قلاب بافی زیبا را تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

در این مطلب قصد داریم به ارائه کامل آموزش بافت گل با قلاب و کاموا بپردازیم که با یادگیری آن می توانید علاوه بر این مدل گل، اقدام به بافت انواع گل های قلاب بافی زیبا نمایید. برای بافت این گل به دو رنگ کاموا با رنگ های دلخواه و یک قلاب مناسب نیاز دارید تا کار بافت را شروع نمایید. توجه داشته باشید که با به کارگیری خلاقیت و ابتکار خود می توانید از این گل ها در بافت شال گردن و کلاه یا لباس های بافتنی اسفاده نموده و یا آنها را با استفاده از این گل ها، تزیین نمایید.


  • ابتدا به تعداد مورد نیاز بافت زنجیره می زنیم و بعد قلاب را وارد اولین زنجیره می کنیم و سپس نخ را گرفته و از داخل حلقه و زنجیره بیرون می کشیم، حال یک دایره تشکیل می شود، سپس دوازده پایه کوتاه می بافیم و نخ را کور می نماییم. (مطابق تصویر زیر)
آموزش بافت گل قلاب بافی

در این مرحله به سراغ کاموا با رنگ متفاوت می رویم و ابتدا سه زنجیره می زنیم.

آموزش بافت گل با قلاب

نخ را پشت قلاب انداخته و به سمت بالا می کشیم تا هم ردیف با زنجیره ها قرار بگیرد.

آموزش بافت گل با قلاب

حالا نخ را پشت میل انداخته و در ردیف بعدی دوباره وارد نمایید و یک بار دیگر این کار را تکرار می نماییم. توجه داشته باشید که بعد از تکرار دوباره شما در مجموعه پنج دانه دارید.

مراحل بافت گل کاموایی با قلاب

در این مرحله نخ را پشت میل انداخته و همه را با هم به صورت یکباره یکی می کنیم. گلبرگ اول ما تشکیل شد.

مراحل بافت گل قلاب بافی

حالا دوباره سه زنجیره بزنید و گلبرگ بعدی را طبق مراحل گفته شده ببافید. فقط توجه داشته باشید که هر یک از گلبرگ های گل در دو دانه بافته می شوند و به این صورت ما شش گلبرگ بر روی دوازده دانه خواهیم داشت. تصویر زیر مربوط با پشت کار است که صحت این گفته را تایید می کند.

مراحل بافت گل با قلاب و کاموا

بافت را با همین روش ادامه دهید و تمامی گلبرگ ها را تهیه نمایید تا گل شما تکمیل شود.

آموزش بافت گل با قلاب و کاموا

آموزش بافت گل با قلاب به پایان رسید، تنها نکته باقی مانده این است که در صورت تمایل به بافت گل هایی با ابعاد بزرگتر تنها کافی است تعداد زنجیره اول هر گلبرگ و همچنین تعداد پشت میل انداختن ها را بیشتر نمایید. از سایز بزرگتر این گل می توانید در بافت کلاه استفاده نمایید.

مدل گل قلاب بافی زیبا و شیک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *