آموزش بافت پتو گلدار زیبا و ساده با قلاب+ ویدئو

میل مورد استفاده: ۵میلی متر

ویدئو به زبان انگلیسی است ولی مراحل بافت به حدی واضح و آهسته انجام می شود که نیازی به دانستن زبان آن نیست. ترجمه نحوه بافت در پایین آمده است:

مراحل بافت پتو گل دار

رج اول:

برای شروی یک حلقه جادویی ایجاد کنید. (در ویدئو نحوه درست کردن آن به صورت بسیار واضح و آهسته نمایش داده می شود.) ابتدا روی حلقه یک زنجیر ببافید {این تنها جنبه یک گره دارد و بافت حساب نمی شود}

داخل حلقه جادویی این بافت را ایجاد کنید: (۱ بافت پایه بلند+ یک زنجیر) * ۸

بعد از ایجاد هشت بافت دوبل و یک زنجیره، با کشیدن انتهای نخ حلقه جادویی حلقه مرکزی گل را محکم و ابتدا و انتهای بافت را با یک بافت نامرئی به ابتدای آن متصل کنید.

رج دوم: برای بافت گلبرگ های گل، در فاصله زنجیر های زج اول بافت خوشه ای ( ۵ بافت پایه بلند ناتمام) بزنید و در فاصله بین گل برگ ها ۴ زنجیره ببافتید. ( بافت خوشه ای ۵تایی + ۴ زنجیره) *۸

انتهای بافت را به نوک گلبرگ ابتدایی با یک بافت نامرئی متصل می کنیم.

رج سوم: مرحله اول تبدیل دایره به مربع

در این مرحله بافت هشت فضای گلبرگی که داریم به صورت یک در میان فرق می کند.

بافت درفضای گلبرگ اول: ۳ بافت پایه بلند متصل ( به این صورت که بافت پایه بلند را کامل نمی کنیم. یک بافت پایه بلند می زنیم اما دو حلقه آخر را نمی بافیم. بافت پایه بلند دوم و سوم را هم به این نحو ادامه می دهیم به صورتی که در انتها چهار حلقه روی میل باقی بماند. سپس یک بار نخ را از میان دو حلقه و سپس نخ را از میان سه حلقه باقی مانده عبور می دهیم.) چهار زنجیره می بافیم و سپس داخل همان فضا ۳ بافت پایه بلند متصل دیگر ایجاد می کنیم. اینبار دو زنجیر می زنیم و میل را وارد فضای زنجیره ای گلبرگ بعدی می کنیم.

در گلبرگ دوم تنها یک بار بافت خوشه ای (۳ بافت پایه بنلد متصل) را ایجاد می کنیم. و بعد از بافت دو زنجیره وارد فضای گلبرگ بعدی می شویم.

این دو بافت را به صورت یک درمیان ادامه می دهیم.

رج چهارم: بافت اولین قاب مربع

در فضای چهار گوشه ( فضاهایی که دو بافت خوشه ای و چهار زنجیره داشتیم) نخ را وارد می کنیم. در هر یک از این چهار فضا این بافت را می زنیم: ۳بافت دوبل+۳زنجیره+۳ بافت دوبل+۱زنجیره

در فواصل بین گوشه ها برای ایجاد اضلاع مربع این بافت را تکرار می کنیم: (۳ بافت دوبل+۱زنجیره)*۳

ابتدا و انتهای کار را با یک بافت نامرئی به هم متصل کنید.

رج پنجم: مانند رج چهارم بافته می شود. نکته فقط در شروع کردن کار از گوشه ها است.

۳ بافت دوبل+ ۳زنجیره+۳بافت دوبل + ۱ زنجیره ( ۳ بافت دوبل +۱ زنجیره)*۳ در مجموع این الگو چهار بار برای دورتادور مربع تکرار می شود.

آموزش بافت پتو گلدار بسیار زیبا و ساده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *