روش نگهداری از وسایل چرمی

بهترین روش نگهداری از وسایل چرمی

چگونه میتوان از محصولات چرمی بهتر مراقبت کرد ؟ ما در این جا نکاتی مهم برای نگه داری بهتر از چرم را یاد خواهیم داد. همچنین در آخر بشما خواهیم گفت چگونه چرم طبیعی را از مصنوعی تشخصیص دهید.

چرم طبیعی محصولی گرانقیمت و پر استفاده به دلیل استحکام بالا و زیبایی بیشتر در موارد محتلف استفاده میشود. چرم یکی از محصولاتی پر استفاده گرانقیمت میباشد ؛ که در موارد زیادی مثل کاپشن چرمی ؛ بارانی چرمی ؛ ژیله و کلاه چرمی ؛ کفش و دستکش چرمی ؛ کمربند و کیف چرم استفاده میشود.

به گزارش تالاب چرم همیشه ماده اولیه گرانی بوده و دوخت ان نیز مهارت زیادی می‌طلبد بنابراین همیشه محصولات چرمی بسیار گران بوده‌اند. این روزها که کارخانه‌های تولیدی چرم ایرانی، تخفیف‌های خوبی برای حراج‌های خود قایل می‌شوند، شاید بتوانید یک محصول چرمی با قیمت مناسب پیدا کنید.

وقتی چرم می‌خرید، خیالتان آسان است که سال‌ها بدون دغدغه از فرسوده شدن، می‌توانید از ان استفاده کنید. با این حال، نگهداری محصولات چرمی هم نکته‌هایی دارد که اگر انها را درنظر داشته باشید، طول عمر لباس و کیف و کفش خودرا بالا برده‌اید.

برای نگهداری بهتر از وسایل چرمی به نکات زیر توجه کنید:

۱- اگر لکه‌ای خیلی عمیق روی چرم درست شده، سعی نکنید هر طور شده ان را از بین ببرید چون ممکن است بخود چرم آسیب بزنید.

۲- هر چند ماه یک بار، محصولات چرمی خودرا با واکس چرم چرب کنید. واکس چرم ماده مخصوصی است که برای همین محصول ساخته شده و می‌توانید از فروشگاه‌های محصول‌های چرمی تهیه کنید. واکس معمولی، در درازمدت باعث خورده شدن سطح چرم می‌شود.

۳- همیشه چرم را خوب گردگیری کنید. اگر گل و گرد و خاک روی چرم بماند، به مرور زمان ان را خراب می‌کند.

۴- اگر ماده‌ای روی چرم ریخته که با دستمال خشک پاک نمی‌شود، با کف صابون و یک اسفنج، به آرامی روی سطح چرم بکشید و لکه را پاک کنید و بعد با یک دستمال خشک، چرم را خشک کنید.

۵- چرم در رطوبت زیاد کپک می‌زند بنابراین ان را در جایی که بسیار مرطوب است نگهداری نکنید. هیچ‌وقت هم چرم را در لفاف پلاستیکی نگه ندارید چون اینکار باعث می‌شود که رطوبت احتمالی موجود در محصول چرمی خشک نشود.

۶- بهتر است چرم را شب خوب واکس بزنید ودر جایی دربسته بگذارید و تا صبح نگه دارید. چرمی که تازه واکس خورده و هنوز واکس به خوردش نرفته به سرعت در طول روز گردوخاک رابه خود جذب می‌کند و آسیب می‌بیند، علاوه بر این، رنگ چرم نیز تیره و کدر می‌شود.

۷- اگر لباس چرمی دارید، مراقب باشید که روی ان عطر یا اسپری نپاشید. عطر و اسپری موادی دارند که باعث می‌شود برخی از مواد روی سطح چرم فرآوری شده حل شود و ان را خراب می‌کند.

۸- هرگز نگذارید چرم به مدت زیاد آفتاب بخورد. برای نگهداری چرم در خانه، ان را در کمدی دور از آفتاب و گردوخاک قرار دهید.

۹- اگر برای مدتی نمی‌خواهید از وسایل و لباس‌های چرمی خود استفاده کنید، داخل ان رابا روزنامه پر کنید تا شکل ظاهری ان آسیب نبیند. لباس‌ها را نیز خوابیده داخل کمد بگذارید طوری که تا نخورده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *